Osaluskogu tegevustes osaledes eeldatakse noortelt, et nende kohustuseks on ainult vallavanemaga kohtumine kord kvartalis või rääkimine poliitilistel teemadel, mis noori puudutavad. Osaluskogus tegutsedes on aga võimalik astuda tavapärasest kastist välja ning teha midagi uudset.
Uudne on võtmesõnaks hetkel kõiges, mida Pärnumaa Noortekogu viimasel ajal teeb, mistõttu otsustas noortekogu ühiselt, et 2018. aasta suvel korraldatakse noortele suvekool, mis on õpetlik ning huvitav, kuid samas annab noortele võimaluse ühiseks aja veetmiseks.
30. juunist kuni 1. juulini korraldas Pärnumaa Noortekogu meeskond Suvekooli, mis oligi täpselt seda kõike. Toimusid mitmed koolitused noortelt-noortel. Noored said külalisesinejatelt ülevaate nii õpilasaktivismi, projektide kirjutamise kui ka enesearendamise kohta. Noori õpetati ka argumenteerima. Lisaks sellele arutleti brändi loomise üle ning räägiti astronoomiast ning koos käidi vaatamas Veenust, Kuud ja Jupiteri kuid.
Kõikidele tarkustele lisaks, mida noortele jagati, toimus ka grillimine ning orienteerumine kaunil Tõstamaal.
Õpetlik oli suvekool nii osalejatele kui ka korraldajatele. Korraldajad mõistsid, et alati tasub astuda piiridest välja ning teha tavapärasest midagi erinevat, kui selleks on võimalus. Noortele, kes plaanivad ise midagi sarnast teha, on neil järgnevad soovitused:

  • Ära korralda üritust üksinda. Seltsis on segasem ja mis kõige tähtsam – lihtsam.
  • Hakka aegsasti peale, see pole üritus, mida õhtuga korraldada.
  • Osaleja tahab ka liikuda, hoia tasakaalus vaba aeg ja muud tegevused.
  • Täis kõhuga sujub töö alati paremini, otsi hea toitlustus.
  • Hoia osalejad informeeritud, et neil oleks kõik võimalikult selge. Ei saa eeldada, et osalejad teavad kõike seda, mida korraldajadki.
  • Kahepäevase ürituse puhul veendu, et saad vähemalt öö enne magada.

 

Ave-Liis Kivest, ENLi meediatiimi vabatahtlik
Villu Liivla, Pärnumaa Noortekogu liige


Related Posts

Uudised

Noorte osaluse fond: Järvamaa noorte võrgustiku loomine

Eesti Noorteühenduste Liidu noorte osaluse fondi abil korraldas Järvamaa Noortekogu projekti Järvamaa noorte võrgustiku loomine Projekti tegevuste kirjeldus Projekti “Järvamaa noorte võrgustiku loomine” peamine eesmärk oli luua side Järvamaa Noortekogu, Paide linna noortevolikogu, Türi noortevolikogu Read more…

Uudised

ENLi Suvekool 2018: Andmekaitse seaduse muudatused

31. juulist kuni 2. augustini toimus Nelijärve puhkekeskuses Eesti Noorteühenduste Liidu Suvekool. Selle aasta suvekoolis käis muuhulgas noorteühendustele rääkimas Andmekaitse Inspektsioonist Liisa Ojaku sellest, mida tähendab 25. mail kehtestatud andmekaitse üldmäärus noorteühendustele ning kuidas peaks toimima, et Read more…

Uudised

Noorte [eel]arvamusfestival

Mitmendat aastat järjest toimub suvel Arvamusfestival, kuid sel aastal toimus esmakordselt Haapsalus, 17. juunil Noorte [Eel]arvamusfestival. [Eel]arvamusfestival on üks osa tegelikult Paides toimuvast Arvamusfestivalist. Idee, millest noortele suunatud festival alguse sai, oli Haapsalu Noortevolikogu soov Read more…

X
- Enter Your Location -
- or -